Boy Uzatma Egzersizleri

Boy uzatmak için pratik egzersizler, boy uzatan pratik hareketler, evde boy uzatma yöntemleri ile hızlı şekilde boyunuzu uzatın.

Boy uzaması, genellikle ergenlik döneminde gerçekleşen ve sonrasında tamamen durduğu düşünülen vücut fonksiyonlarından biridir. Ancak doğru egzersizler sayesinde ergenlik sonrasında da boyunuzun uzamasını sağlamak mümkündür.

Vücudumuzdaki kasları ve eklemleri çalıştırarak genç kalmalarını sağlayan egzersizler, farklı bölgelere odaklanarak birçok değişiklik yaratabilmekte. Boyunuzun uzaması için esneme ağırlıklı egzersizleri yaşınızdan bağımsız olarak yapabilir ve 3 santimetreye kadar uzama sağlayabilirsiniz.

Boy Uzatmak İçin Egzersizler

Esneme ağırlıklı şekilde yapılan egzersiz rutinleri, kas ve kemik yapınızı düzenleyerek daha uzun olmanıza yardımcı olur. Birçoğumuzun gün içerisinde fark edemediği kambur veya yanlış duruşlar sebebi ile gerçekte olduğumuzdan daha kısa gözükebiliyoruz. Esneme egzersizleri ve doğru nefes alma teknikleri sayesinde gerçek boyumuzu yansıtabilir ve hatta birkaç santimetreye kadar daha uzun olabiliriz.

Esneme egzersizlerinin boy uzatma konusunda faydalı olmasının temel sebebi, kas ve kemiklerimizi idea l formuna sokma konusundaki başarılarıdır. Siz de düzenli egzersiz rutininize esneme hareketleri ekleyerek farkı kolayca görebilirsiniz.

Yoga ve pilates gibi disiplinler, kaslarınızın açılmasını sağlayarak boyunuzun uzamasını da sağlar.

Boy Uzatan Hareketler

Boyunuzun uzaması için esneme hareketlerine ağırlık vermeniz gerektiğini belirtmiştik. Aşağıdaki hareketleri haftada en az 3 kere olacak şekilde tekrarladığınızda kısa süre içerisinde farkı görebilirsiniz.

Kedi Pozu: Yogada Marjarasana adı verilen duruş, özellikle bel ve sırt bölgesinin esnemesini sağlar. Dizlerinizi ve ellerinizi yere koyun, nefes vererek belinizi olabildiğince yukarı kaldırın ve kafanızı aşağı doğru eğin. Nefes alarak belinizi içeri doğru olabildiğince çekin ve kafanızı yukarı doğru kaldırın. Beliniz en yukarı ve en aşağıdayken 5 saniye bekleyin. 10 kez tekrarlayın.

Süper Esneme: Ayakta veya otururken yapabileceğiniz bu hareket, düşük bel ve omurganız için faydalıdır. Vücudunuzun üst kısmı düz olacak şekilde durun ve ellerinizi yukarı kaldırarak olabilecek en uzun halinize gelin. Kendinizi hafifçe arkaya doğru esnetin ve 5 saniye bu şekilde bekleyin. Hareketi 10 kez tekrarlayın.

Ayak Esnemesi: Düz bir yüzeye karnınızın üstüne uzanın ve bacaklarınızdan birini mümkün olan en yüksek şekilde arkaya doğru esnetin. Her iki bacak için de 10 kez tekrarlayın. En yüksek noktada 3 saniye bekleyin.

Eğer Boy Uzatma Egzersizleri hakkında daha fazla bilgi arıyorsanız, bu linke tıklayarak Boy Uzatanlar kitabını okuyabilirsiniz.

YeniYeti Bülteni

En popüler yazılardan derlediğimiz, en güncel bilgileri edinmek için bültenimize kayıt olun!